Er ølgjær glutenfritt?

Hei, har kjøpt B-Pluss ølgjærtabletter, men ble litt usikker på om jeg kunne spise de? Står at det er ølgjær (fra kornmalt), er dette glutenfritt?

Lise svarer

Ølgjær inneholder malt fra korn, og det er vanskelig å si hvor mye gluten den inneholder siden malt som oftest inneholder gluten i ulike mengder avhengig av produksjonsmetoden. Jeg ville ha droppet ølgjær eller tatt kontakt med produsenten og spurt om de har testet gluteninnholdet. Er det under 20 ppm er det trygt for de aller fleste med cøliaki.

Klikk på logoene for mer info