Arkiv

Resultat: Alkohol (16)

Er Sol og Corona Extra glutenfrie?

Hei. Det mexicanske ølet SOL - er det totalt glutenfritt? Og det samme med Corona Extra? Tusen takk for svar. ...

Hei. Det mexicanske ølet SOL - er det totalt glutenfritt? Og det samme med Corona Extra? Tusen takk for svar.

Sverre, 07. oktober 2018 18:19

Så vidt man har målt er Sol som Corona glutenfritt. I tillegg finnes det mange andre, garantert glutenfrie merker der ute blandt annet fra Ringnes.

Trond S. Halstensen, 10. oktober 2018 19.20

Er TikTak-spriten glutenfri?

Hei! Jeg lurer på om TikTak-spriten er safe for oss med Cøliaki? ...

Hei! Jeg lurer på om TikTak-spriten er safe for oss med Cøliaki?

Kamilla, 13. juli 2018 17:14

Alt klart brennevin er glutenfritt så....

Trond S. Halstensen, 08. august 2018 20.34

Er vodka og rom glutenfritt?

Hei. Jeg er 18 år og syntes det er vanskelig med cøliaki og alkohol. Jeg har sett over flere lister over glutenfrie drikker, men alle sier så mye forskjellig. Jeg lurte på om Kalinka og Bacardi-rommene er glutenfrie? ...

Hei. Jeg er 18 år og syntes det er vanskelig med cøliaki og alkohol. Jeg har sett over flere lister over glutenfrie drikker, men alle sier så mye forskjellig. Jeg lurte på om Kalinka og Bacardi-rommene er glutenfrie?

Charlotte, 2. juli 2018 21:34

All brennevin er glutenfri, selve prosessen er veldig industrielt og mengden er garantert <20ppm for destillert brennevin.

Trond S. Halstensen, 04. juli 2018 19.00

Er bulmers glutenfri?

Hei. Jobber i bar og er usikker på om bulmers er glutenfri. Kommer ingen vei med å google, og har ikke lyst til å gjøre feil på det. På forhånd takk ...

Hei. Jobber i bar og er usikker på om bulmers er glutenfri. Kommer ingen vei med å google, og har ikke lyst til å gjøre feil på det. På forhånd takk

Bartender Torstein, 21. juni 2018 16:03

Bulmers er gjæret fruktsaft (Cider av eple, pære) uten noe glutenholdig kilde. Så denne er naturlig fri for gluten.

Trond S. Halstensen, 27. juni 2018 18.08

Hva mener du med "jakte på en skjult glutenkilde"?

Hei igjen. Jeg fikk svar fra deg sist onsdag. Og lurer på hva som menes med "Mitt beste råd er å jakte på en skjult gliadinkilde." Er f.eks "glutenfritt maltekstrakt fra bygg" en slik klilde. Det ser jeg det er i Superknäcke Chia i fra Semper. Jeg spi...

Hei igjen. Jeg fikk svar fra deg sist onsdag. Og lurer på hva som menes med "Mitt beste råd er å jakte på en skjult gliadinkilde." Er f.eks "glutenfritt maltekstrakt fra bygg" en slik klilde. Det ser jeg det er i Superknäcke Chia i fra Semper. Jeg spiser stortsett Semper-knekkebrød hver dag, varierer litt hvilken sort. Jeg har dessverre også pollenallergi med kryssallergi til bortimot all frukt, rå grønnsaker og nøtter. Det innskrenker også mitt kosthold i forhold til å kunne spise mere naturlig glutenfritt.

Anette, 23. mai 2018 08:23

Gluten (hordein) fritt maltekstrakt er nok ingen glutenkilde, og jeg forstår problemstillingen din. Det kan være utfordrende å jakte på en skjult glutenkilde, fordi den er skjult blir det å undersøke alt man spiser uansett hva man måtte tro om glutenimmholdet. Noen har f.eks. fått vite at cøliakere trygt kunne spise Speltmel- basert mat (noen helskostforetninger som feilinformerte kundene sine) og da tror man f.eks. at speltbrødene er glutenfri (Spelt = gammel hvetevariant som er full av gluten). Så utfordringen er å finne slike potensielle kilder. Men om det ikke er det som er årsaken så må man tenke på andre årsaker. Det er ikke lett hverken for deg eller din lege å finne ut av dette. Man må bare utelukke refraktær cøliaki.

Trond S. Halstensen, 23. mai 2018 19.16

Er det gluten i bombay gin?

Hei. Er det gluten i bombay gin? ...

Hei. Er det gluten i bombay gin?

Bente, 10. mai 2018 14:07

Nei

Trond S. Halstensen, 16. mai 2018 18.31

Irriterer alkohol tarmens slimhinner?

I Vinmonopolets informasjon - hva er det i vinen, under glutenintoleranse står det: "Det er greit å tenke over at alkohol irriterer tarmens slimhinner og kan av den grunn være skadelig for personer som har glutenintoleranse eller cøliaki." Dette har jeg aldri h&osl...

I Vinmonopolets informasjon - hva er det i vinen, under glutenintoleranse står det: "Det er greit å tenke over at alkohol irriterer tarmens slimhinner og kan av den grunn være skadelig for personer som har glutenintoleranse eller cøliaki." Dette har jeg aldri hørt om før. Stemmer det? Jeg har snakket med en engelsk dame som har cøliaki og hun hadde fått forbud mot alkohol.

Liv, 22. april 2018 18:03

Sukk, hva folk, inkludert enkelte leger får seg til å påstå. En cøliaker på glutenfri kost er som hovedregel frisk (selv om det tar tid å bli helt frisk). Alkoholikere har ofte ødeleggelser av børstesømmen på tynntarmen og derved også redusert absorbsjon av næringsstoffer. Så en aktiv glutenspisende cøliaker bør ikke bli sterk alkoholisert, da kan ernæringssituasjonen lett bli svært dårlig. Men at dette har kommet inn i vinmonopolets informasjon som et generelt råd om vin, må bero på dårlige rutiner for hvilke medisinske råd de inkluderer i sin informajson. NCF sin fagråd har ikke vært involvert i dette, i allefall ikke siden 1994. Dette er det ingen dokumentasjon på, så bare glem det. Kos deg med vinen som alle andre, men bli nå ikke sterkt alkoholisert for da får du et tilleggsproblem. Øl og dets varierende "gluten"-innhold blir en helt annen diskusjon.

Trond S. Halstensen, 25. april 2018 19.39

Hvilke bryggerier produserer alkoholfritt og glutenfritt øl?

Hvilke bryggerier produserer alkoholfritt og glutenfritt øl? ...

Hvilke bryggerier produserer alkoholfritt og glutenfritt øl?

Olav M, 17. desember 2017 19:55

Det kan jeg nok ikke gi en komplett oversikt over, men Mack bryggerier har lansert et alkohol og glutenfritt øl: Freeze

Trond S. Halstensen, 20. desember 2017 19.01

Klarningsmiddel ved ølbrygging

Har fått opplyst at det ved brygging av øl kan tilsettes et stoff som heter Brewers Clarex som er et klarningsmiddel som gjør at ølet blir glutenfritt. Stemmer dette? ...

Har fått opplyst at det ved brygging av øl kan tilsettes et stoff som heter Brewers Clarex som er et klarningsmiddel som gjør at ølet blir glutenfritt. Stemmer dette?

Odd-Harald L., 20. juli 2017 08:47

Ja, enzymblandingen reduserer kraftig den målbare mengden med "gluten" i øl. Typisk vil slikt øl teste <20ppm, og være definert som glutenfritt. Men i bygg er det ikke gluten (som kun finnes i hvete) men et tilsvarende rotein som heter Hordein. De testsystemene man bruker for å kvantifisere gluten i mat er ikke så gode til å kvantifisere Hordein så det er en usikkerhet. I tillegg har man diskuetert at selvom glutenproteinen blir kuttet opp så vet vi mindre om "gluten" (Hordein) -bitene (peptidene) kan være immunstimulerende og gi reaksjon selvom den delen som testen skal gjenfinne er ødelagt av enzymene. Mange bryggereier gjør øllet sitt "glutenfritt" ved å tilsette dette enzymet.

Trond S. Halstensen, 26. juli 2017 19.18

Kan jeg drikke rusbrus?

Hei! Jeg er snart 18 år og synst det er litt vanskelig dette med cøliaki og alkohol. Jeg har lest mange plasser at det ikke er lurt med rusbrus når du er glutenintollerant, derfor lurer jeg på om Breezer sine rusbrus er glutenfrie? ...

Hei! Jeg er snart 18 år og synst det er litt vanskelig dette med cøliaki og alkohol. Jeg har lest mange plasser at det ikke er lurt med rusbrus når du er glutenintollerant, derfor lurer jeg på om Breezer sine rusbrus er glutenfrie?

Sara, 29. april 2017 22:07

Det kan være vanskelig dette med alkohol og gluten, men står det ikke på innholdfortegnelsen at det inneholder hvete, så er det glutenfritt: Og ser man på Breezer sin hjemmeside så sier de klart og tydelig at Breezer er glutenfri:( http://www.breezer.ca/en/faq.html)

Trond S. Halstensen, 03. mai 2017 19.22

Er det meksikanske ølet Sol glutenfritt?

Er det meksikanske ølet Sol glutenfritt? ...

Er det meksikanske ølet Sol glutenfritt?

Bjarne, 26. november 2016 18:46

Hverken Corona eller Sol vil garantere for glutenfrihet, det gidder de ikke. Men ingen har noen gang funnet gluten i Coronas, Sol derimot hadde noe glutenrakstivitet i seg og jeg tror det varierer med produksjonene. Så det kan vi ikke betrakte som glutenfritt. Det finnes jo nå mange gode garantert glutenfri øl, inkludetr feler fra Rignes så man er ikke avhengig av maisøl lenger.

Trond S. Halstensen, 30. november 2016 19.38

Kan man drikke akevitt når man har cøliaki?

Kan man drikke akevitt når man har cøliaki? ...

Kan man drikke akevitt når man har cøliaki?

Wenche, 21. november 2016 22:07

JA, og nå kan du glede deg over at du også kan nyte den med ordentlig glutenfritt øl.

Trond S. Halstensen, 23. november 2016 19.48

Artikkel om alkohol og hva som er glutenfritt

Hei. Det hersker stor tvil og uenighet vedrørende dette med alkohol og gluten. Jeg vet at du, som en av få, mener at all type sprit er glutenfri. Kan dere lage en utdypende artikkel som forklarer og oppklarer? F.eks. sier mange at noen typer whisky inneholder gluten ettersom det er lagr...

Hei. Det hersker stor tvil og uenighet vedrørende dette med alkohol og gluten. Jeg vet at du, som en av få, mener at all type sprit er glutenfri. Kan dere lage en utdypende artikkel som forklarer og oppklarer? F.eks. sier mange at noen typer whisky inneholder gluten ettersom det er lagret på tønner innsatt med et stoff som inneholder gluten. Jeg var forresten i kontakt med Ringnes som kunne opplyse at den nye ølsorten Mørk Type er den eneste som er 100% glutenfri.

Henrik, 18. november 2016 10:42

Industriell fremstillet brennevin er et såpass renfremstilt destilat at om det skulle ha kommet over noen proteinfragmenter fra byggets gluten (Hordenin) så ville det utgjør så ubetydelige mengder at whisky uansett vill bli betraktet som glutenfri (mindre enn 20 mg gluten pr liter whisky). Andre teoretiske mulightere som at tønnene kan være brent med byggmalt og at byggmalt kan inneholde hordenin (som hvetestivelse) blir teoretisk og i\uten praktisk betydning når vi ser dette fra glutengrensen vi har. Glutenfrit ter mindre enn 20 mg /kg (liter), og lavgluten som fortsatt ansees å være trygt for cøliakere å spise kan ha inntil 100mg gliadin pr liter væske. Derfor anser vi all indusrielt produsert klart brennevin for å være glutenfritt. Likører blir noe annet om de er laget med glutenholdige produkter, da kan det inneholde gluten, men de fleste likører er jo ikke det. Fargestoffet i whisky er sukkerkulør og dette er glutenfritt.

Rignes bruker en filtreringteknikk for å fjerne gluten og andre tørrstoffer fra deres øl, og de tester sine ølsorter jevnlig. Jeg tor nok at alle de ølsortene som Ringnes har merket med glutenfritt er glutenfrie, inkludert den mørke sorten (og "Lite" som vel er den første de kom med).

Vi får se på om vi ikke kan få laget en dypere redggjørelse om dette problemet i medlemsbladet, glutenFRI.

 

Trond S. Halstensen, 23. november 2016 18.23

Hva kan jeg drikke?

Cøliakiforeningen godkjenner 3 ølsorter som glutenfrie. Både Ringnes, Hansa og Mack har ølsorter som det står glutenfri på. Restauranter garanterer ikke Corana som glutenfri. Hva skal en tro på? (Jeg har diagnose cøliaki) . (personinformasjon er sl...

Cøliakiforeningen godkjenner 3 ølsorter som glutenfrie. Både Ringnes, Hansa og Mack har ølsorter som det står glutenfri på. Restauranter garanterer ikke Corana som glutenfri. Hva skal en tro på? (Jeg har diagnose cøliaki) . (personinformasjon er slettet av meg, Trond)

Arne N., 18. oktober 2016 13:25

Jeg vet ikke hvor oppdatert cøliakiforeningen liste over glutenfrie øl er, men er ølet merket glutenfritt så er det nok det. Corona gidder ikke merke ølet sitt glutenfritt så ingen vil "garantere" at det er glutenfritt. Men de tilsetter proteinaser som skal kappe opp alle proteinenen for å unngå at ølet gromser, så i prinsippet bruker de en metode for å gjøre mat/drikke glutenfritt. Vi og Sverige (som jeg vet om) har testet Corona ved flere anledninger og ingen har påvist noe som helst "gluten reaktivitet" i det. Det er helt blankt, ingen ting, men garantere det vil de ikke (det gidder de ikke, det selger godt nok som det er). I praksis er det ingen jeg vet om som har reagert på Corona. Men skal du være sikker så velg en av de ølsortene som er merker glutenfritt for de må være glutenfrie for å kunne merke det slik.

Trond S. Halstensen, 19. oktober 2016 19.07

Hvordan kan brennevin basert på korn være glutenfri?

Hei! I et innlegg i sommer skriver du at all brennevin er glutenfritt. Også det som er lagd av korn. Hvordan kan det ha seg til? ...

Hei! I et innlegg i sommer skriver du at all brennevin er glutenfritt. Også det som er lagd av korn. Hvordan kan det ha seg til?

May Iren, 19. september 2016 08:57

Industrielt fremstillet brennevin som går igjennom destilasjonsprosessene er et høyrenset, proteinfritt produkt som ikke inneholder proteiner/proteinbiter, selvom det er laget av korn. (glutenfritt betyr <20mg gliaidin/liter). Det er ikke gjæret kornsuppe ala vin, det er destillert gjæret kornsuppe og da blir glutenbitene igjen i tørrstoffet.

Trond S. Halstensen, 21. september 2016 18.47

Alkohol – hva er glutenfritt?

Jeg er veldig usikker på hva man kan drikke av alkohol som er brygget på korn. Ingenting er merket glutenfritt, så man trenger litt kunnskap. Akevitt feks, jeg får så mange ulike svar! Noen sier gluten er brutt ned i destilleringsprosessen, andre sier det kan være...

Jeg er veldig usikker på hva man kan drikke av alkohol som er brygget på korn. Ingenting er merket glutenfritt, så man trenger litt kunnskap. Akevitt feks, jeg får så mange ulike svar! Noen sier gluten er brutt ned i destilleringsprosessen, andre sier det kan være tilsatt gluten etter destillering. Hvordan kan jeg vite når drikker som whiskey og akevitt er fri for gluten? Baileys feks, her er mange uenig i hvorvidt denne er trygg å drikke.

Monika, 13. august 2016 10:31

Alt brennevin er glutenfritt, inkludert Baileys. Dersom noen tilsetter gluten senere i prosessen så SKAL DET VÆRE MERKET: inneholder gluten.

Så er det ikke merket, er det glutenfritt (<20 mg gluten / liter væske).

Trond S. Halstensen, 17. august 2016 19.39

Klikk på logoene for mer info