Arkiv

Resultat: Merking av glutenfri mat (61) viser 1 - 20

Bør jeg unngå Oatly-produkter når jeg har cøliaki?

Hei, jeg har hatt cøliaki i mange år nå. I de siste årene har jeg ikke tålt melkeproteiner. Derfor har jeg brukt oatly sine produkter som melkeprodukt-erstaning. Nylig fikk jeg høre at Oatlys produkter ikke er glutenfrie, og på nettsida står det at p...

Hei, jeg har hatt cøliaki i mange år nå. I de siste årene har jeg ikke tålt melkeproteiner. Derfor har jeg brukt oatly sine produkter som melkeprodukt-erstaning. Nylig fikk jeg høre at Oatlys produkter ikke er glutenfrie, og på nettsida står det at produktene deres inneholder under 100 ppm gluten, men ikke under 20 ppm gluten. Burde jeg unngå å bruke disse produktene som melkeerstatning lenger? Er det skadelig for en med cøliaki å bruke produkter med gluteninnhold på mellom 20 og 100 ppm?

Synnøve, 08. oktober 2018 22:40

Generelt, nei, det er ikke skadelig for en cøliaker å benytte 100mg/kg grensen (lav gluten). Men her er det store individuelle forskjeller. Man har undersøkt, men det er ingen data som tyder på at mat som inneholder mellom 20 og 100 ppm gluten er skadelig for cøliakere.

Trond S. Halstensen, 10. oktober 2018 19.22

Er Sol og Corona Extra glutenfrie?

Hei. Det mexicanske ølet SOL - er det totalt glutenfritt? Og det samme med Corona Extra? Tusen takk for svar. ...

Hei. Det mexicanske ølet SOL - er det totalt glutenfritt? Og det samme med Corona Extra? Tusen takk for svar.

Sverre, 07. oktober 2018 18:19

Så vidt man har målt er Sol som Corona glutenfritt. I tillegg finnes det mange andre, garantert glutenfrie merker der ute blandt annet fra Ringnes.

Trond S. Halstensen, 10. oktober 2018 19.20

Finnes det noen typer ris som inneholder gluten?

Hei! Er litt usikker på ris, var i kantina i skolen og dagens meny var ris og kylling. Det sto at ris inneholder gluten, så jeg kunne ikke spise det. Ble ganske forvirret, hvorfor de hadde krysset på det, så jeg lurer på om det finnes noe ris som innholder det? Kom...

Hei! Er litt usikker på ris, var i kantina i skolen og dagens meny var ris og kylling. Det sto at ris inneholder gluten, så jeg kunne ikke spise det. Ble ganske forvirret, hvorfor de hadde krysset på det, så jeg lurer på om det finnes noe ris som innholder det? Kommer fra afrikansk hushold hvor vi spiser mye ris, begynner å bli usikker.

Anonym, 3.oktober 2018 08:36

NEI, ris er glutenfritt. Noen må ta et kurs i hva ting inneholder. Spør neste gang hvorfor de har merket, dersom du er i tvil. Google det og ta en diskusjon med de som merker. De må vite hva de merker.

Trond S. Halstensen, 03. oktober 2018 20.09

Har blitt fortalt at ris innheholder gluten, men dette stemmer vel ikke?

Hei Da jeg var på Tenerife i vinter fikk to ganger høre at ris inneholdt gluten (snakker om bare ris, ikke bearbeidet på noen måte)? Da dette var helt nytt for meg protesterte jeg heftig, men nei, jeg kunne ikke spise risen. Der jeg tidligere hadde spist Paella kunne je...

Hei Da jeg var på Tenerife i vinter fikk to ganger høre at ris inneholdt gluten (snakker om bare ris, ikke bearbeidet på noen måte)? Da dette var helt nytt for meg protesterte jeg heftig, men nei, jeg kunne ikke spise risen. Der jeg tidligere hadde spist Paella kunne jeg nå ikke spise denne pga av risen? Spurte en svenske som har restaurant der nede, men han hadde aldri hørt om dette (vet også at svigermoren hans har cøliaki, så han har greie på dette). Etter de nye reglene om at 14 (?) allergener skal opplyses på menyen har jeg fått mye større utfordringer på restaurantene på Tenerife. På meg så ser det ut som de sikrer seg ved å merke "nesten alt" med gluten. Jeg lurer på om det flere enn meg som har merket dette på utenlandsreiser. Er takknemlig for svar, ha en fin høstdag! Anne

Anne, 26. september 2018 07:34

Du har helt rett: ris inneholder ikke gluten. Gluten er prolaminer i korn, og det er gluten i hvete (gliadin), bygg (hordein) og rug (secalin) som cøliakere ikke tåler. Havren er såpass langt unna (slektskapsmessig) de andre gress-sortene at den tåles godt av cøliakere. Ris (og alt mulig annet som mais, teft, etc) inneholder ikke gluten. Synes det er trist at de på Tenerife sikrer seg, mulig noen burde varsle den spanske cøliakiforeningen om praksisen og høre om de kan engasjere seg. 

Trond S. Halstensen, 26. september 2018 19.30

Er det så farlig å spise vanlig soyasaus?

Hei. Jeg har et spm om soyasaus. Det svenske Livsmedelverket skriver på sine sider at de har gjort tester på «vanlige» soyasauser, og at de fleste av disse er innenfor de grenseverdiene som regnes som glutenfritt. https://www.livsmedelsverket.se/matvanor-halsa--miljo/sjukdoma...

Hei. Jeg har et spm om soyasaus. Det svenske Livsmedelverket skriver på sine sider at de har gjort tester på «vanlige» soyasauser, og at de fleste av disse er innenfor de grenseverdiene som regnes som glutenfritt. https://www.livsmedelsverket.se/matvanor-halsa--miljo/sjukdomar-allergier-och-halsa/allergi-och-overkanslighet/gluten?_t_id=1B2M2Y8AsgTpgAmY7PhCfg%3d%3d&_t_q=gluten&_t_tags=language%3asv%2csiteid%3a67f9c486-281d-4765-ba72-ba3914739e3b&_t_ip=10.177.11.153&_t_hit.id=Livs_Common_Model_PageTypes_ArticlePage/_1fa0e6c2-252c-44bd-869e-ba8043e85f9b_sv&_t_hit.pos=2. Den svenske cøliakiforeningen henviser til denne siden på sin hjemmeside der det svares på om cøkiakere kan spise soyasaus. Gitt dette lurer jeg jo på om det er så farlig å spise vanlig soyasaus, gitt det som de offisielle råd som gis i Sverige, og som jeg forstår tar utgangspunkt i EU-standarder for hva som kan regnes som glutenfritt.

Ingrid, 17.september 2018 19:15

Dette er en gjenganger, noen soyasauser er helt greie (glutenfrie) andre inneholder hvetemel og er ikke så bra for cøliakere å konsumere. Hva er en vanlig soyasaus? Innvandrerbutikker kan ha mange ulike varianter, så vi har valgt å si at enhver må nesten selv se på sausenes innholdfortegnelse og holde seg til de som ikke har hvete i innholdfortegnelsen. Når det er sagt så er det riktig som du sier at det svenske mattilsynet har testet vanlige soyasauser og ikke funnet gluten i noen av dem (sakset fra Sverige: "Livsmedelsverket har analyserat gluten i olika sojasåser som deklarerade vete. Gluten påvisades inte i de "klassiska" sojasåserna trots att vete deklarerades i innehållsförteckningen. Klassisk sojasås borde inte utgöra någon risk för glutenintoleranta." Men de fant gluten i noen ikke-klassiske soyabaserte sauser. Ut ifra dette kan det virke som om alle "vanlige" soyasauser kan brukes av cøliakere.

Trond S. Halstensen, 19. september 2018 19.07

Usikker på om single malt whisky faktisk er glutenfri

Så i siste utgave av glutenFRI et spørsmål av Linda som lurer på om brennevin er glutenfritt. Svaret du sendte var at destillasjonen sikrer at sluttproduktet er glutenfritt selv om utgangspunktet f.eks. er maltet bygg eller hvetebasert. Det tror jeg dessverre er feil. Mulige...

Så i siste utgave av glutenFRI et spørsmål av Linda som lurer på om brennevin er glutenfritt. Svaret du sendte var at destillasjonen sikrer at sluttproduktet er glutenfritt selv om utgangspunktet f.eks. er maltet bygg eller hvetebasert. Det tror jeg dessverre er feil. Muligens er kornbasert brennevin som vodka og lignende helt glutenfritt, siden dette blir destillert opp til "teknisk sprit" på 96 %. Men måten eksempelvis single malt whisky (eller Cognac, selv om denne selvsagt blir glutenfri pga at det er vin som blir brent) blir destillert på, innebærer at en god del annet enn ren alkohol kommer over i sluttproduktet. Det er jo dette som skaper mye av smaken. I single malt whiskey er sluttproduktet som regel et sted på 70-tallet når det gjelder alkoholprosent, så blir dette lagt på tønne og modnet i noen år. Når brenningen foregår på denne måten (i gamle "pot stills"), vil det komme en del av selve satsen (en type malt-øl) over i sluttproduktet. Se også følgende link for en utdyping omkring manglende perfeksjon i separasjonen av alkohol og vann i en destillasjonsprosess: https://www.reddit.com/r/Scotch/comments/nv74q/single_malt_scotch_is_not_gluten_free/

Lars, 14. september 2018 07:58

Jeg forstår godt argumentasjonen og den teoretiske muligheten det er at små proteinbiter vil kunne føres over med dampen. Du la inn en link til et informasjon/diskusjonssted og, som du også vil se av kommentarene, så diskuteres det livlig om glutenfri er 100% glutenfri. Innenfor Codex Allimentarius sine regler er all væske med < en 20 mg gluten /liter væske å betrakte som glutenfri, noe de aller, aller fleste kan konsumere uten problemer. At hordein i bygg er et mindre "farlig" gluten enn gliadin i hvete skal vi la ligge. Jeg har ikke funnet noen som faktisk har målt hordein (gluten) innholdet i single malt whiskey, men man er strort sett enig at eventuell mengden gluten i single malted whiskey er svært lav. Så lav at det nok ville blitt betraktet som glutenfri væske (<20pm). Siden det er så stor variasjon i følsomheten for gluten så bør man være klar over muligheten for å reagere (på sporene av gluten), men de aller fleste vil kunne konsumere dette uten nevneverdige problemer. Det er mulig det finnes mere rufsete single malt whiskey der ute som knapt nok er destilert en gang og da bør man muligen være klar over problemstillingen, men den vanlige 2-3 x destilasjonsprosessen ansees for å effektivt fjerne proteinrester etc (er diskutert i kommentarfeltet). Men når det er sagt så har jeg altså  ikke funnet noen som faktisk har målt hordein (bygg gluten) i single malted whiskey slik man har mål det i øl.

Trond S. Halstensen, 19. september 2018 18.32

Kan jeg drikke vodka som er laget på korn?

Har jo cøliaki og lurte på om jeg kan drikke vodka som er laget på korn? Dette er måten den er laget på: Metode: Kornet renses, males, blandes med vann og kokes. ...

Har jo cøliaki og lurte på om jeg kan drikke vodka som er laget på korn? Dette er måten den er laget på: Metode: Kornet renses, males, blandes med vann og kokes.

Siri, 6. september 2018 18:40

ALT gjennomskinnelig, inkludert brunt brennevin (brunfargen er bare sukkerkulør) brennevin, uansett kilde, er glutenfritt. Prosessen, selve destilasjonen gjør den ferdige varen glutenfri.

Trond S. Halstensen, 12. september 2018 18.18

MÅ matvarer være merket med "inneholder gluten" hvis de gjør det?

Hei. Har fått diagnosen cøliaki, og skal nå finne frem i havet av matvarer. Er det sånn at alle matvarer MÅ være merket med at de "inneholder gluten", hvis de gjør det? Eller er eneste måten å finne det ut på og lese innholdsfor...

Hei. Har fått diagnosen cøliaki, og skal nå finne frem i havet av matvarer. Er det sånn at alle matvarer MÅ være merket med at de "inneholder gluten", hvis de gjør det? Eller er eneste måten å finne det ut på og lese innholdsfortegnelsen og vite nøyaktig hva de forskjellige stoffene er? Heidi :)

Heidi, 4. september 2018 10:06

Der skak stå i innholdsfortegnelsen at det inneholder gluten/hvete. Noe steder står det inneholder:  hvete (glutenfri hvetestivelse). Så du må lese på innholdfortegnelsen for å se om hvete eller komponenter av hvete inngår i innholdfortegnelsen, men ja det skal stå om det er tilsatt noen komponenter fra hvete, rug eller bygg (glutenhodlige kornsorter).

Trond S. Halstensen, 05. september 2018 19.18

Kan man drikke sprit eller vodka når man har cøliaki?

Kan man drikke sprit eller vodka når man har cøliaki? ...

Kan man drikke sprit eller vodka når man har cøliaki?

Serhiy, 29. august 2018 14:12

Ja, men som for alle andre, med måte. Klar sprit er glutenfritt (brun, klar sprit er også det).

Trond S. Halstensen, 29. august 2018 19.20

Betyr «spor av gluten» og «kan inneholde gluten» det samme?

Hei! Jeg lurer veldig på om merkingen «spor av gluten» og «kan inneholde gluten» betyr det samme? Jeg har tidligere hørt at «spor av gluten» betyr at inneholdet av gluten er under en viss grense og derfor helt trygt, men at «kan inneholde gluten...

Hei! Jeg lurer veldig på om merkingen «spor av gluten» og «kan inneholde gluten» betyr det samme? Jeg har tidligere hørt at «spor av gluten» betyr at inneholdet av gluten er under en viss grense og derfor helt trygt, men at «kan inneholde gluten» ikke har samme grenseverdi. Men har hørt at mange sidestiller disse to og lurer derfor på hva som er riktig. På forhånd tusen takk for svar!

Kjersti, 22. august 2018 18:39

Vi er litt i villrede vi også. Til dels er dette en juridisk term for å unngå erstatningssaker, og til dels er det faktisk slik at varen inneholder/kan inneholde små mengder gluten. I de undersøkelser jeg har sett så har dette vært under 100 mg/kg (100 ppm) og derved under lav-gluten grensen som er mat også cøliakere kan konsumere. I praksis kan du sidestille disse merkingsmetodene.

Trond S. Halstensen, 22. august 2018 20.06

Er duga bygg glutenfritt?

Hei, Fikk presentert på et spisested at duga bygg var glutenfritt, stemmer det? Mvh Ernst ...

Hei,

Fikk presentert på et spisested at duga bygg var glutenfritt, stemmer det? Mvh Ernst

Ernst, 17. august 2018 17:04

Duga Bygg er bygg, og bygg inneholder gluten i form av hordein (slik hvet einneholder gluten i form av gliadin). Kan ikke spises av cøliakere.

Trond S. Halstensen, 22. august 2018 18.19

Inneholder røykaroma fra bygg gluten?

Hei, jeg har kjøpt "ris- og maiskaker med barbecuesmak" der det i ingredienslisten står at de inneholder "røykaroma (fra bygg)". Betyr det at disse ris/maiskakene inneholder gluten (fra bygg)? ...

Hei, jeg har kjøpt "ris- og maiskaker med barbecuesmak" der det i ingredienslisten står at de inneholder "røykaroma (fra bygg)". Betyr det at disse ris/maiskakene inneholder gluten (fra bygg)?

Nina, 13. august 2018 11:09

Jeg vet ikke, men neppe: Røykaroma kan umulig inneholde så mye bygg-protein da det vel kun er røykdampen som er benyttet. Tror du kan spise dette.

Trond S. Halstensen, 15. august 2018 19.44

Er brennevin glutenfritt?

Hei. Ser på siden her at det er flere som lurer på om brennevin er glutenfritt, og på dette svarer du at alt brennevin er glutenfritt. Hvis ikke skal det være merket. Jeg har helt siden jeg fikk diagnosen hørt at vi kun kan drikke brennevin laget av potet, da det er gl...

Hei. Ser på siden her at det er flere som lurer på om brennevin er glutenfritt, og på dette svarer du at alt brennevin er glutenfritt. Hvis ikke skal det være merket. Jeg har helt siden jeg fikk diagnosen hørt at vi kun kan drikke brennevin laget av potet, da det er gluten i det som er laget på korn. Er du helt sikker i din sak her?? Hadde vært mye enklere om det er slik du sier. Vil bare forsikre meg om at det er riktig. Mvh Linda

Linda, 31. juli 2018 10:01

Brennevin er glutenfritt. Selv brennevin laget på korn som utnytter hvetestivelsen blir destilert og da blir ikke proteinbitene med opp i dampen. Med øl er det anderledes der drikker vi selve gjæringssatsen og den har bygg-gluten i seg. Men gjennom destilasjonsprosessen blir dette liggende igjen og går ikke over i dampen.

Trond S. Halstensen, 08. august 2018 21.35

Er Pringles glutenfritt?

Hei! Leser på Pringles potetgull at det inneholder tørkede poteter, vegetabilske oljer, rismel, hvetestivelse, emulgator, matlodextrin og salt. Det er oppgitt allergen; gluten. Er ikke hvetestivelse og maltodextrin glutenfritt da? ...

Hei! Leser på Pringles potetgull at det inneholder tørkede poteter, vegetabilske oljer, rismel, hvetestivelse, emulgator, matlodextrin og salt. Det er oppgitt allergen; gluten. Er ikke hvetestivelse og maltodextrin glutenfritt da?

Anne-Mette , 10. juli 2018 13:06

Jo hvetestivelsen som benyttes i dag er produsert glutenfritt, men vi kan ikke med sikkerhet vite om pringels har en egen sær kilde til hvetetsivelse som ineholder glutenrester. Men uansett må den potensiell mengden hvetstivelse /gluten i Pringles potetgull være ytters lav.

Trond S. Halstensen, 08. august 2018 19.05

Er maltekstrakt glutenfritt?

Hei, jeg leser på innholdsfortegnelsen at "produktet inneholder maltekstrakt, bla.fra hvete..." Detter gjelder nøtteblandingen Turmiks fra Polly peanøtter. Lurer på om dette er ok å spise? Jeg har cøliaki, men ingen plager med dette. Takk for svar. Hi...

Hei, jeg leser på innholdsfortegnelsen at "produktet inneholder maltekstrakt, bla.fra hvete..." Detter gjelder nøtteblandingen Turmiks fra Polly peanøtter. Lurer på om dette er ok å spise? Jeg har cøliaki, men ingen plager med dette. Takk for svar. Hilsen Ingrid

Ingrid, 07. juli 2018 12:02

Maltekstrakt er som regel laget fra bygg, og der har man ingen rutine for å lage glutenfri byggstivelse, så da kan man ikke utelukke at det er små mengder av byggets gluten (Hordein) i produktet. Industrielt laget hvetestivelse lages nå glutenfritt så malt fra hvetestivelse burde være glutenfritt. Men uansett må man se på hvor mye det er av en ingrediens. De fleste cøliakere tåler opptil 100mg gluten/kg mat (kalt lavgluten grensen), og selv glutenfritt kan inneholde 20 mg gluten pr kg mat slik det selges til forbrukeren. Så hvor mye malt er det i produktet, og hvor mye vil da en eventuell "spor av" mengde (<100 ppm) kunne bidra med i total glutenbelastning?. Noen ganger ser man merkingen inneholder hvete (glutenfri hvetestivelse) for å synliggjøre at det brukes glutenfri hvetestivelse.

Trond S. Halstensen, 08. august 2018 18.23

Tilsettes iskrem gluten pga. konsistens/varme i varmere land?

Hei, det er stor usikkerhet i diverse fora på om vanlig iskrem (altså uten tilsatt saus/kakebiter/kjeks/sjokoladebiter) inneholder gluten i varme land som Spania, Hellas, Italia, Frankrike. Noen mener hardnakket at de tilsetter gluten i iskremen i varme land for å holde på ko...

Hei, det er stor usikkerhet i diverse fora på om vanlig iskrem (altså uten tilsatt saus/kakebiter/kjeks/sjokoladebiter) inneholder gluten i varme land som Spania, Hellas, Italia, Frankrike. Noen mener hardnakket at de tilsetter gluten i iskremen i varme land for å holde på konsistensen - men jeg klarer ikke finne noe faktainformasjon om dette. Jeg vet at det alltid er risk for smitte i is-kiosker pga redskaper og kakesmuler som kan falle ned fra andre iskremer, men lurer veldig på om det er faktum at de tilsetter noe glutenholdig i iskremen pga konsistens/varme? Blir veldig takknemlig for svar! :-)

Anett, 05. juli 2018 09:19

Det er litt vanskelig å finne ut av og nettet har en del enkelt påstander som det er vanskelig å forholde seg til (udokumenterte påstander). Prinsipielt skal det alltid opplyses om det er tilsatt gluten. Det skal  kunne forlanges at det er merket med eget symbol/egen tekst at iskremen inneholder gluten. Men jeg finne der ytters usannsynlig at man har tilsatt gluten i vanlig iskrem. Det er selvsagt noe helt annet for blandingsprodukter hvor man kan ha tilsatt glutenholdige produkter til iskremen

Trond S. Halstensen,

Hvorfor er byggflak uthevet som allergen når det står at varen er glutenfri?

Hei. "grønne folk" produserer selleriburgere som det på pakken står er glutenfrie. I ingredienslisten finner man byggflak (i bold). Hvorfor er denne ingrediensen uthevet som en allergen når det står at varen inneholder [20ppm gluten? ...

Hei. "grønne folk" produserer selleriburgere som det på pakken står er glutenfrie. I ingredienslisten finner man byggflak (i bold). Hvorfor er denne ingrediensen uthevet som en allergen når det står at varen inneholder [20ppm gluten?

Jannike, 2. juli 2018 13:33

Det kommer vel ann på mengden byggflak som er tilsatt. Men poenget ditt er bra, de burde egentlig kunne dokumentere dette ved testing.

Trond S. Halstensen, 04. juli 2018 18.28

Sara, 5. juni 2018 07:26

Sønnen min har akkurat fått diagnosen cøliaki og prøver å få en oversikt over hva han kan spise. Har skjønt at havre er glutenfritt. Men jeg finner ikke noe hel havre eller havrekli merket med glutenfri. Står ofte kan inneholde spor av gluten st&ar...

Sønnen min har akkurat fått diagnosen cøliaki og prøver å få en oversikt over hva han kan spise. Har skjønt at havre er glutenfritt. Men jeg finner ikke noe hel havre eller havrekli merket med glutenfri. Står ofte kan inneholde spor av gluten står det. Kan han da spise dette? Har også funnet hele amaranth frø og quinoa, men det står ikke spesifisert at de er glutenfrie selv om de er naturlig glutenfrie. Kan han spise det?

Sara, 5. juni 2018 07:26

Som du ser så er merkingsreglene slik at dersom det er tilsatt noe fra hvete, så står det det i innholdfortegnelsen. Naturlig glutenfrie produkter er ikke merket glutenfrie, selvom de er glutenfrie. Havre kan inneholde spor av hvete pga forurensing fra produksjonen, så det finnes spesialdyrket havre som dyrkes på kornåkre langt unna annen kornproduksjon slik at de er ikke forurenset med andre kornsorter. Jeg tror Rema har dette.

Trond S. Halstensen, 06. juni 2018 18.41

Jeg tør ikke spise i kantinen etter dette, hva bør jeg gjøre?

Jeg ble dårlig etter å ha spist tomatsuppe med "glutenfri makaroni". Det var ikke haket av for allergenet hvete, men suppen inneholdt melk. Jeg okkuperte et toalett p.g.a. magesmerter (kramper) med tilhørende diaré og oppkast i en times tid ca.3 timer etter lunsj,...

Jeg ble dårlig etter å ha spist tomatsuppe med "glutenfri makaroni". Det var ikke haket av for allergenet hvete, men suppen inneholdt melk. Jeg okkuperte et toalett p.g.a. magesmerter (kramper) med tilhørende diaré og oppkast i en times tid ca.3 timer etter lunsj, noe som samsvarer med tidligere episoder jeg har hatt ved uhell med gluten. Jeg har klaget til kantinen og fortalt dem at jeg ble gluten-forgiftet i kantinen, men de ber meg "oppsøke lege for å få tatt prøver for å påvise dette. " Hvorfor de ber meg om dette, aner jeg ikke, hvilke prøver skulle jeg i så tilfelle be om? Hva bør jeg gjøre med denne saken? Jeg tør ikke spise i kantinen etter dette. Føler jeg ikke blir trodd og ikke blir tatt på alvor. Jeg kan jo ta med meg matpakke på jobb, men kan ikke helt akseptere at det er sånn det skal være.

Sissel, 31. mai 2018 16:03

Vi har ingen rutinemessig metode til å påvise at du ble syk av hvete som du har spist (i kantinen). Det finnes metoder men kun benyttet i forskningsmessig påvisning av at personer har spist gluten. Det beste er om det fantes prøver av tomatsuppen. Det at den inneholdt glutenfrie makaroni garanterer jo ikke for at man har brukt hvetemelsinneholdende tomatsuppe. De må jo ha en oppskrift som du skriftlig kan be om å få se. Du bør klage skriftlig, og beskrive hvorfor du tror de må ha benyttet en hvetemelsinneholdende tomatsuppe (basis). I tillegg kan du muligens melde reaksjonen inn til Folkehelsa som har et melderegister for alvorlig matvare allergi/intoleranse

:https://www.fhi.no/publ/2011/nasjonalt-register-for-alvorlige-al/ 

Det du beskriver må regnes som alvorlig reaksjon på mat.

 

Trond S. Halstensen, 06. juni 2018 17.57

Kan proteinekstrakt av hvete være glutenfritt?

Hei, på et produkt står det "inneholder proteinekstrakt av hvete, glutenfri", er dette noe man kan stole på? ...

Hei, på et produkt står det "inneholder proteinekstrakt av hvete, glutenfri", er dette noe man kan stole på?

Linn, 4. april 2018 09:00

I utgangspunktet ja, skal de kunne merke det slik så må de ha målt at det ekstraktet de bruker ikke inneholder gluten (<20 ppm).

Trond S. Halstensen, 04. april 2018 19.04

Klikk på logoene for mer info