Familiecampen på Elverum har blitt arrangert i over 25 år, og gitt generasjoner av barn med cøliaki en følelse av fellesskap, glede og mestring.
Familiecamp på Elverum
Den glutenfrie familiecampen arrangeres av Norsk cøliakiforening i samarbeid med Elverum Folkehøgskule. Dette er et tilbud for familier med minst en person under 15 år og der minimum en person er betalende medlem i NCF.
Familiecampen skal være en arena for barn og foresatte til å oppleve noen sommerdager med sosialt samvær og positivt fellesskap med andre i samme situasjon, der all mat som serveres er glutenfri. I tillegg får man faglig, nyttig kunnskap og informasjon om glutenfritt kosthold og om det å leve med cøliaki.
Elverum Folkehøgskule er omgitt av flotte grøntområder, og har blant annet fotballbane, skateboardrampe og utendørs volleyballbane. Det er gode turmuligheter i nærheten, og kort vei til Sagtjernet med badeplass, der det er muligheter for både bading og kanopadling.
Aktiviteter
Av aktiviteter kan vi nevne:
- Interessante faglige foredrag
- Sosialt samvær og erfaringsutveksling
- Drama-, idretts- og friluftsaktiviteter for barn
- Ulike formingsaktiviteter for barn og voksne
- Festkveld siste kvelden, med middag, sang og underholdning
Et mer detaljert program sendes de påmeldte litt nærmere campen.
Kule barnevakter
Vi engasjerer trivelige ungdommer til å stille som barnevakter for de minste barna når det er lagt opp til dette, slik at foreldre kan få med seg faglige foredrag. Ungdommene kommer fra NCFU eller har gjerne tilknytning til/kjennskap til det å ha cøliaki. De er populære og flotte rollemodeller, som gjerne vet mye om hvordan det er å ha cøliaki.
Maten
Alle som har vært på Elverum trekker fram den gode maten. Alt som blir servert er selvfølgelig glutenfritt. Vi legger også til rette for andre intoleranser/allergier.
Pris og påmelding
Prisene for 2026 finnes i høyre kolonne (eller under i mobilvisning).
Link til påmelding legges ut ca. 20. januar.