Hans-Otto-foran-silo_1280x720.jpg

Revidert nasjonalbudsjett 2026

I dag la regjeringen frem sitt forslag til Revidert nasjonalbudsjett for 2026. – Dette gir dessverre få signaler om økt økonomisk trygghet for mennesker med cøliaki, men det peker samtidig på en viktig diskusjon om beredskap som vi mener må inkludere alle, sier generalsekretær Hans Otto Engvold i Norsk cøliakiforening.

Tekst: Hans Otto Engvold, generalsekretær i Norsk cøliakiforening


Norsk cøliakiforening har med stor interesse lest budsjettet, både på vegne av mennesker som hver dag må håndtere ekstra kostnader knyttet til glutenfri mat, og med tanke på hvordan Norge forbereder seg på en mer urolig verden.

Revidert nasjonalbudsjett gir dessverre få signaler om økt økonomisk trygghet for mennesker med cøliaki,  men det peker samtidig på en viktig diskusjon om beredskap som vi mener må inkludere alle.

For Norsk cøliakiforening er det skuffende at vi fortsatt ikke ser at regjeringen tar grep for å styrke grunnstønaden til personer som er avhengige av glutenfri mat. De siste årene har prisene på glutenfrie produkter økt betydelig, og mye mer enn vanlige matvarer, samtidig som mange opplever en presset privatøkonomi. Grunnstønaden skal kompensere for dokumenterte ekstrautgifter ved et medisinsk nødvendig kosthold. Når kostnadene øker uten at kompensasjonen følger etter, svekkes ordningens formål.

Det handler ikke om særbehandling. Det handler om rettferdighet. For personer med cøliaki er glutenfri mat ikke et valg – det er livsnødvendig behandling.

Samtidig registrerer vi at regjeringen i Revidert nasjonalbudsjett peker på økende sårbarhet i globale forsyningskjeder som følge av krigen i Midtøsten. I omtalen av stengningen av Hormuzstredet viser regjeringen til at konflikt og råvaremangel kan påvirke tilgang på blant annet gjødsel, råvarer og mat – og advarer eksplisitt om at: «Dersom stredet forblir stengt lenge, kan det gå utover matvaresikkerheten.»

Det er en viktig erkjennelse. Men når regjeringen samtidig diskuterer matforsyning og beredskap, må vi stille et nødvendig spørsmål: Hvordan sikrer vi mennesker som ikke kan spise maten som lagres?

I dag finnes det ingen tydelig strategi for beredskap av glutenfrie basisvarer. For mennesker med cøliaki kan mangel på trygg mat raskt få alvorlige konsekvenser. Derfor mener vi tiden er moden for å diskutere hvordan glutenfrie alternativer kan inngå i nasjonal matberedskap – enten gjennom egne beredskapsordninger, krav til lagerhold eller avtaler med produsenter og leverandører.

Matberedskap må være for hele befolkningen.

Norsk cøliakiforening vil fortsette å arbeide for både en mer rettferdig grunnstønad og en inkluderende beredskapspolitikk. Vi håper Stortinget bruker behandlingen av revidert budsjett til å løfte disse spørsmålene – fordi trygg tilgang til nødvendig mat også er helseberedskap.